Blog > Komentarze do wpisu
Polska zaciska pasa.

Coś istotnego musiało mi umknąć. Musiało. Przecież niemożliwością jest, abym nie mogła pojąć, dlaczego "zaciskające pasa" państwo zdziera z naszych kieszeni. Jaki sena ma oszczędzanie kosztem obywateli, oprócz faktu, że znacznie obniża wpływy z PTU i, de facto, przyczynia się do spadku konsumpcji? 

Gospodarka zwalnia, czy może przyspiesza i nie jest nam potrzebny wzrost konsumpcji? Może rząd oczekuje, że wysokość akcyzy na paliwo zniechęci do jej kupowania kompletnie i całość zatrzyma się w ogóle już na poziomie konsumpcji autonomicznej, z czego będzie się cieszyło Ministerstwo Środowiska? Może miasta, które zdzierać będą biletami?

Jedyne, co pociesza moje skromne gospodarstwo domowe to fakt wolności od nałogu tytoniowego, ale czy i inni ludzie rzucą palenie? Nie sądzę, by było to odpowiednią pobudką. Niestety, wzrośnie konsumpcja tych wyborów tytoniowych, które zachowują się jak dobra niższego rzędu. Ciekawi mnie także, czy zmieni się stawka ryczałtowa za transport finansowany przez NFZ... 

Wszystko się okaże. korzystajcie mądrze z benzyny i do usłyszenia.

Wasza Mokosh

wtorek, 22 listopada 2011, mokosh
Tagi: benzyna akcyza

Polecane wpisy